KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673053
nr 1667 3053
Anna Ankarcrona
(1886-1935), Sverige
Oljemålning, Gran vid Klaverströms bruk. Signerad. Olja på duk, 43x49 cm, yttermått inklusive ram: 58x64 cm
Anna Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1886, död 1935 .
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 december 2024
kl 19:26:04
7/12 13:03:50
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Anna Ankarcrona
Läs mer om Anna Ankarcrona